Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

Dante bude poprvé tátou!

Je nám velkou ctí oznámit světu, že Dantik, se svoji první krásnou nevěstou Maiou, budou v polovině září rodiči vrhu O vom Pirnikhof. Krom toho, že oba rodiče jsou krásní a zdraví a že se typově k sobě hodí, je pro mě toto spojení ztělesnění všeho, co v berňáckém světě miluji a na co s velkou láskou vzpomínám, nebo prožívám. Začátek je samozřejmě u Pirniků, kde prvním párem snů jsou Monthy a Carolinka, rodiče našeho prvního úžasňáčka Corradka. Rodokmen pokračuje dál a to Elinkou a Beďou, kteří jsou rodiči našeho milovaného Remíka a zároveň Růženky, která je maminkou naší krásné nevěsty. Ale to není samozřejmě všechno,
 

MVP - Interdog Bohemia CACIB 2017

Po červencové výstavě v Mladé Boleslavi jsem se, unesená atmosférou, nechala ukecat a poslední den k přihlášení na mezinárodku jsem Danteho na tuto výstavu přihlásila. Jedinou věc, kterou jsem si jaksi neuvědomila, byla nepodstatná věc jakou je termín uprostred horkého léta a línání v plném proudu. Když jsem večer před výstavou do Danteho hrábla, chvilku jsem zvažovala, že se na to vykašlu, ale mělo být ideálních 20°C a navíc, pokud línal Dante, tak zbytek berňácké obce na tom bude lautr stejně. 

Celý článek...
   

Červen a červenec 2017

Léto u nás utíká vždy tak nějak rychleji a tak toho máme za sebou zase hodně. Po úspěšné Danteho bonitaci a víc jak třítýdenním čekání na přeregistraci, můžu napsat, že máme doma zase chovného psa, nevěsty těšte se :-D Kluci spolu řádí na procházkách i zahradě úplně stejně jak před touto velkou událostí a je jim to zjevně jedno, Dante poctivě trénuje tahání vozíku, páč zahrada je velká a trávu z ní někdo odvážet musí a navíc se čím dál tím víc snaží dostat nenápadně na gauč a do náruče paničky a tváří se, že je vlastně čivava a Remík to s klidem sleduje a je rád, že se necpe na něho, ale na paničku. Největší zážitek jsme měla ale díky kamarádce Terezce, 

Celý článek...
   

Dante bonitace - 17.6.2017

Začátkem května jsme obdrželi od klubu salašníků pozvánku na bonitaci, ani chvilku jsme neváhali a Dantíka přihlásili. Dante vyrostl v krásného, mohutného psa a i přes skutečnost, že na výstavách se Dante líbí, jsme byli zvědaví jak ho ohodnotí bonitační komise. Bonitace se konala v krásném areálu kynologické organizace v Brně, v kryté agility hale. Byli jsme zařazeni do druhé skupiny, posuzované od 11:00. Jelikož to máme kus cesty a D1 je ve stavu který nevyžaduje ani komentář, vyrazili jsme s velkou rezervou a na místo dojeli v půl desáté.

Celý článek...
   

Květnové výstavy

Netradičně se u nás v květnu nedělo nic, krom výstav. Ale ne úplně dobrovolně. Z dubnové halové výstyvy si Dante dovezl i psincový kašel(infekční laryngotracheitida), který samozřejmě přenesl i na Remíka. A tak jsme skoro dva týdny léčili jitrocelovým sirupem, medem a C vitamínem. Naštěstí to oba kluci zvládli a nebylo potřeba nasazení antibiotik. Další dva týdny ještě dodržovali klidový režim a tak jsme museli zrušit všechny plánované květnové akce s kamarády. První akce-neakce byla až mezinárodní výstava v Litoměřicích.

Celý článek...
   

Strana 3 z 44

Navigace: Úvod