Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

Jak Remy narozeniny slavil a Dante k titulu přišel

Rok se s rokem sešel a Remy 24.4. oslavil své šesté narozeniny. Dospěl do krásného elegána, umazleného miláčka a úžasného parťáka, ne jen pro nás, ale i pro Danteho. Tak jako narozeniny každého našeho miláčka, jsme i ty Remyho oslavili psím dortem a mejdanem s dárečky. Remíčku náš milovanej, přejeme Ti jen to nej, ale hlavne zdravíčko a dlouhé roky s námi. A teď tu o tom titulu :-D

Celý článek...
 

Velikonoce 2017

Svátky si každý spojuje s něčím jiným, pro nás je svátkem to, když se potkáme se super lidmi se stejným "postižením" - láskou k psům, přírodě a dobrému jídlu. A přesně takové Velikonoce jsme si letos užili. Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili tradičně za kamarády na Slovensko, do horského hotelu Magura, uprostřed nádherné přírody. Sešlo se tam 21 krásných chlupáčů a s nimi samozřejmě úžasní majitelé. Oba naši kluci si psí spolčnosti užívali a my s nimi. A jelikož ty Velikonoce je potřeba si opravdu užít, naplánovala jsem nám ještě jednu akci - mezinárodní výstavu psů v Praze.

Celý článek...
   

Únor a březen 2017

V únoru a březnu se u nás toho událo hodně, krom klasického blbnutí kluků na zahradě i venku, procházkek s kamarádem Clarkem, výletem do Českého Švýcarska se salašími holkami, nás potěšila jedna úžasná věc. Dante koncem února absolvoval povinné RTG, a tak jako jeho sestřičky den před ním, tak má i Dante všechny klouby ukázkové a proto jsou výsledky nejlepší jaké můžou být : HD A/A, ED 0/0, OCD negativní, LTV typ 0.

Celý článek...
   

DUO CACIB Brno 5.2.2017

Začátkem ledna jsem si udělala výlet s kamarády do Brna, na Hanáckou výstavu, a nostalgie, trošku ukecávání a nějaká momentální euforie, způsobila, že po příjezdu domů jsem přihlásila Danteho na "únorové Brno". Sice je to dvoudenní výstava, ale my si vybrali pouze neděli, je potřeba o vikendu i odpočívat, že? Na přípravu Danteho jsem měla měsíc, naivně jsem si myslela, že to krásně zvládneme a z Danťocha bude super výstavní kus. Ó jak jsem se mýlila.

Celý článek...
   

Konečně pořádná zima

Konečně jsme se všichni dočkali pořádné zimy, kterou si užívají ne jen naši kluci, ale všichni milovníci sněhu a hlavně mrazu. A já, protože doufám, že po několikaletých teplých zimách, kdy nevymrzla klíšťata a podobná havěť, se tak letos stane a nás ty potvory a nemoci s nimi spojené trápit nebudou. Bohužel Remíka na skolnku roku opět potrápila dva roky stará diagnóza - anaplazmóza, získaná právě "díky" klíšťatům. Museli jsme opět nasadit silná antibiotika a s tím se dostavila nechuť k jídlu, která přešla v absolutní odmítání všeho a po 10 dnech jsme léky museli vysadit. Sice kulhání ustalo, srst se začala zlepšovat, Remík je veselý a opět žravý, ale ta potvora v těle zůstává a my musíme být ve střehu, kdy se opět přihlásí. 

Celý článek...
   

Strana 4 z 44

Navigace: Úvod