Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

Léto a podzim 2016

Dlouho jsem zanedbávala informační povinnosti a tak to, kajíc se teď, jdu napravit. Je toho spoustu co se za čtyři měsíce u nás událo a tak to vezmu spíš heslovitě. Dante si vyzkoušel, jaké je to být pár dnů bez páníků, kteří jeli smočit své těžce zkoušené nervy k moři. Po návratu jsme si dokonce chvíli mysleli, že to Dantíka tak vyděsilo, že si řekl, že už nikdy nic nevyvede…. Dlouho mu to bohužel nevydrželo :-D Ve svém ničitelském počínání si vede velice zdatně a svojí kreativitou nás neustále překvapuje. Krom jiného roste a roste a roste, až začínám mít strach, že bude větší než byl náš první maxipes Corradko. Na jedenáct měsíců měl 53 kg a odhadem 70 cm v kohoutku…. Ale to už předbíhám. 

Celý článek...
 
5 6 2016

Blondzilla útočí, aneb další dva měsíce jsou za námi

Ano, pozorní čtenář přiřadil tohle jméno našemu novému přírůstku, blonďáku – ničiteli Dantemu. Vysloužil si ho nekonečnou řadou záslužných činů, od týrání Remíka, přes neskutečnou nenažranost, až po likvidaci všeho co jsme nedopatřením, nebo schválně nechali venku. I když, mezi námi, si neumím představit uklidit někam 3 kubíky dřeva, fasádu baráku, vchodové dveře, schody, plot a maliny za ním a x dalších nepodstatných věcí. Ale abych toho našeho chudáčka jen nepomlouvala, tak musím říct, že je to úžasňáček, se kterým se opravdu nenudíme, ani my, ani Remíček.

Celý článek...
   
Remy5let

Duben aneb my se nudit nebudeme

Duben u nás bývá klasicky nabitý, slaví se kočkopsí narozeniny, začíná být hezky a dá se být venku stále déle. Ale abych to vzala tak nějak chronologicky. Koncem března jsem se s Dantíkem vybrala socializovat a to na bonitaci Klubu švýcarských salašnických psů do Mladé Boleslavi. Dantík se choval skoro vzorně, potkali jsme tam spoustu kamarádů, chovatele a mně udělal obrovskou radost krásný Jazzyho syn - Alex z Kozlovského statku, který tento den prošel bonitací. Alex svého tátu nezapře, má jeho úžasnou povahu a milující oddaný pohled na svého majitele. Ondro, děkuji za vše, jste perfektní dvojka.

Celý článek...
   
brezen 2016

A zima skončila

No nebo spíš ani nebyla, až na pár dní. Dantík je u nás už skoro měsíc a půl a za tu dobu si toho, spolu s Remíčkem, užil u nás hodně. Samá návštěva, muchlování, dovádění s Remíkem i dalšími psími kamarády. Pravidelným návštěvníkem je samozřejmě pubertální pošuk Clark s paničkou, kterého milují už oba naši kluci. Byli se na nás kouknout Danteho polobráška Baronek a garde mu dělaly Jazzyho dcery Jackie a Lucky Liv, navštívila nás krásná slečna Angee, měli jsme muchlovací návštěvu z chovatelské stanice Onyx Márk, návštěvy kamarádů i rodiny a to vše jsme samozřejmě prokládali procházkami v okolí a řáděním s Remíkem.

Celý článek...
   
JJ2016

Rozloučení s Jazzym

Ani po dvou týdnech nějak nedokážu formulovat slova a oznámit světu, že Jazzy, úžasňák s milujícím srdcem, svůj předem prohraný boj opravdu prohrál. Držel se neuvěřitelně, žádný z veterinářů nechápal, že je pořád tady, s námi a stále v kondici. 511 dní od potvrzení diagnózy nevyléčitelného osteosarkomu přišel čas udělat definitivní rozhodnutí a nechat Jazzyho důstojně odejít. I přes jeho neuvěřitelnou vůli žít, stále veselou a hravou náladu, milující pohled a oddanost, byl už postup nemoci vidět.

Celý článek...
   

Strana 5 z 44

Navigace: Úvod