Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

Prosinec2015 205

Podzim a zima 2015

Dlouho se mi nestalo, že bych nic nenapsala několik měsíců, ale v zásadě moc není co. Kluci, díky bohu, řádí spolu na zahradě, spolu, s kocoury, s námi, Remík si užívá procházek s parťákem Clarkem, my vyrazíme občas někam na návštěvu a někdo občas zavítá k nám... Takové skoro normální žití. Ano, skoro normální. Já jsem neskonale vděčná za každý nový den, před rokem jsem myslela, že Jazzy oslavil poslední Vánoce, a letos už zvládnul další, v plné kondici a síle, šťastný a veselý. A já s ním.

Celý článek...
 
leto2015

Konec léta 2015

V srpnu a září se toho událo tolik, že to raději rychle shrnu do jednoho příspěvku. Asi nejkrásnější zprávou nás hned na začátku srpna potěšily chovatelky Jazzyho dcery Cherry z Labského zátiší a to, že Jazzy se stal poprvé dědečkem. Krásné Cherry se narodilo 7 štěňátek, bohužel o dvě chovatelky přišly, ale na světě jsou dvě krásné holky a tři kluci. Já se sice vydala hned na návštěvu, ale bez foťáku a tak první fotky této drobotiny mám až ve věku jejich 5 týdnů. A jako správná "babička" jsem na miminka opravdu hrdá protože jsou opravdu krásná a, jak jinak v této chovatelské stanici, vymazlená a povahově úžasná.

Celý článek...
   
rok pote 205

Rok poté

Uznávám, je to název jako z amerického katastrofického filmu, ale ono se to moc od reality asi lišit nebude. Před rokem, kdy byly u obou kluků diagnostikovány nemoci způsobené klíšťaty - anaplazmóza a borelióza, jsem si myslela, že nás už nic horšího potkat nemůže. Bojovali jsme statečně, léčili se a Remík díky počátečnému stadiu toto svinstvo zvládl za necelé dva měsíce pouze s antibiotiky, klidovým režimem a bez následků. Těšili jsme se a stále věřili, že to takto dopadne i u Jazzyho, jinou možnost jsme prostě nepřipouštěli.

Celý článek...
   
cerven 2015

Červen 2015

A už máme za sebou i červen a jako vždy, byl plný akcí, zážitků a kamarádů. Oba kluci si tyto akce vychutnávají, každou návštěvu vítají stejně bouřlivě a nové kamarády do smečky zařazují s velkým nadšením. S radostí a pokorou píšu, že Jazzy je na tom stále dobře, užívá si života, řádí, krade jídlo Remymu, lítá po zahradě a kratší procházky taky zvládá. Samozřejmě je znát, že úpně v pořádku není, kulhá výrazněji, je dřív unavený a celkem dost spí. Kdo ho ale vídá, tak potvrdí, že je šťastný a plný života, a my s ním. Nepřeju si nic jiného, než aby takto s námi zůstal co nejdéle.

Celý článek...
   
Maj 2015 205

Květen 2015

Máme za sebou další krásný společný měsíc, ťukám na dřevo, kdy je Jazzy naprosto ok, ve stejné kondici jako uplynulé měsíce a řádí na zahradě jak černá ruka :-) A to doslova! Postaral se Remymu o další othematom, tentokrát na levém uchu. Necelé dva týdny jsme to jen sledolali ale nakonec se Remy řezání nevyhl. Bohužel si termín vybral naprosto špatně a tak já místo na výlet na klubovku jela s ním na zákrok. Naštěstí je ucho ok, krásně se hojí a my poslední květnové dny trávili doma společně. Předtím se ale u nás toho událo celkem dost.

Celý článek...
   

Strana 6 z 44

Navigace: Úvod