Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

kveten 205 2014

Radosti a strasti letošního července

Červenec byl pro nás hodně hektický a náročný. Krom klasických procházek a užívání si chvil se „salaší rodinou“, koupání se ve vedrech,  řádění doma a návštěv Jazzyho dětiček, jsme prožívali i chvíle nejistoty a pochybností. Každý majitel psa zaručeně pozná, že pes není „ve své kůži“ a my to poznali taky. Jazzy koncem června vylínal brutálním způsobem, dělaly se mu hot spoty, na které on nikdy netrpí a netrpěl a navíc občas, když déle ležel, zakulhal na pravou přední nohu. To vše mě donutilo navštívit veterinu, kterou jsme dosud navštěvovali pouze za účelem povinných očkování.

Celý článek...
 
B kozlov 6t 205 2

Vrh B z Kozlovského statku - 6,5 týdne

Když má Jazzy někde dětičky, tak majitelé chovatelských stanic vědí, že mě budou mít na krku často a to platí i u chovatelské stanice z Kozlovského statku. V den mé zatím poslední návštěvy bylo štěňátkům 6,5 týdne a krom mé návštěvy měli v ten den ještě jednu - nové majitele, teď už je jasné koho, Betynky. S výběrem to lehké neměli, mimina řádila tak jak se sluší a patří na šestitýdenní prcky a předháněla se v tom koho si tato nová úžasná rodinka vybere. Po hodině váhání, mazlení a samozřejmě plodné diskuze, to vyhrála Betynka.

Celý článek...
   
L Baronnella 205 prejimka

Přejímka vrhu L Baronnella

Mám obrovskou radost! Dnes proběhla v Zárybech přejímka vrhu L Baronnella, kterého hrdým otcem je náš Jazzy a dopadla nejlépe jak jen mohla. Všechny tři štěňátka jsou standardní a to znamená, že v pořadí devátý vrh za sebou máme všechny štěňátka STANDARD. Přeji i těmto krásným štěňátkům jen to nejlepší do života, hodně lásky, krásný a hlavně zdravý život v těch nejlepších rodinách. Jedna slečna ho bude mít určitě, zůstává totiž u chovatelek.

Celý článek...
   
Kozlov 4 tydny 205

Vrh B z Kozlovského statku - 4 týdny a kousek

V sobotu jsem byla pozvaná na další muchlování úžasných miminek do Kozlova. Maminka Darli Palmater mě přivítala hned u branky a než jsem se dostala k miminkům, musela jsem pořádně pomazlit i ji. Miminka mají už přes týden jména, ale já je neměla šanci rozeznat. Teda krom originálu Britušky, ta mě uchvátila ne jen vzhledem, ale hlavně neskutečnou povahou. Štěňátka krásně prospívají, krom mléka už baští i masíčko s rýží a budou postupně přecházet na granulky.

Celý článek...
   
Kocanda 205

Psí víkend na Kocandě červen 2014

V dnech 20. -22.6. jsme si opět vyrazili na krásný psí víkend, tentokrát na Vysočinu na Kocandu. Sešli jsem se v počtu pro nás netradičně nízkém, pouze 10 berňáků a jeden mini trikolor Olík. Naše parta se rozrostla o dvě úžasné psí slečny - Bíbušku a Glorii. V pátek jsme se prošli pouze k blízké přehradě Trnávce, kde jsme zjistili, že v sobotu a v neděli budou na kanálu za Kocandou mistrovství ČR v raftingu.

Celý článek...
   

Strana 8 z 44

Navigace: Úvod