Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

Dante slaví druhé narozeniny a další příhody

Ani jsme se nenazdali a Dante, naše malé velké štěně, je už opravdu dospělák. 13.11. oslavil své druhé narozeniny, jak jinak, jídlem a řáděním s Remíkem. Dantíčku náš milovaný, přejeme Ti jen a jen pevné zdraví, ať jsi tady s námi dlouhá léta, šťastný, bezstarostný, milovaný a zdravý. Týden po narozeninách jsme vyrazili na Moravu, kde jsme s kamarády strávili krásný prodloužený svátečný víkend, udělali si výlet k Macoše a pořádně si to užili.

Celý článek...
 

MVP Prague expo dog 2017, Double CACIB

Letošní výstavní sezónu jsme ukončili víkendovými výstavami v Praze - DOUBLE CACIB 4. a 5.11. V sobotu jsme nastoupili do kruhu s dalšími čtyřmi fešáky a u norského pana rozhodčího jsme si vyběhali známku výborný, třetí místo a krásný posudek. Dante se předvedl moc hezky a i celý zbytek výstavy mi dělal radost, za páskou skoro v klidu sledoval všechny vystavující, hrdě pózoval kolemjdoucím, nastavoval se do foťáků a vyžadoval mazlení a hlazení. Drželi jsme spolu palce všem kamarádům v kruhu, vydrželi až do konce a kolem jedné hodiny jsme se vydali domů.

Celý článek...
   

Hájenka a vrh O vom Pirnikhof 5 týdnů

Týden po výstavě jsme vyrazili s kluky a kamarády na prodloužený víkend do Krušných hor, kde jsme opět užívali pohodu horské chaty Hájenka, pohostinnost jejich majitelů, krásných procházek po okolí, ale i výletu na německou stranu hor. Kluci se vyřádili s Jazzyho dcerou Bonou z Kozlovského statku, která povahu svého tátu opravdu nezapře, a s bílou kráskou Kitty. Pár fotek je opět k vidění zde. Týden po tomto výletě jsem nechala kluky doma a konečně vyrazila na Moravu, na osobní kontrolu Danteho prvních dětiček v chovatelské stanici vom Pirnikhof. 

Celý článek...
   

MVP České Budějovice 8.10.2017

V neděli 8.10. jsme vyrazili s Dantem na další mezinárodní výstavu, tentokrát do Českých Budějovic. Dante pojal výstavu opět jako děsnou srandu, před samotným vystavováním se patřičně vyválel před kruhem, cpal se pod ruce každému kolemjdoucímu, páč je to doma samozřejmě zanedbávaný a nepohlazený pes a "netradičně" ho ale nejvíc zajímali fenečky... Danteho předvedení si vzala opět na svá bedra majitelka jeho tatínka, Jarka, a zvládli to opět výtečně. Dante získal v mezitřídě ocenění V1 a titul CAC. Za krásný posudek děkujeme paní rozhodčí Ovesné : "Téměř 2 letý pes, správného rámce, kompaktní, kostra silná a osvalená, typická samčí hlava, nůžkový zkus, tmavé oko, velmi dobrá spodní linie a rozdělení barev, hezká pigmentace." 

Celý článek...
   

Srpen a září 2017

Za ten měsíc a půl, co jsem zanedbávala naše stránky, se u nás toho stalo tolik, že každá jedna událost by si zasloužila samostatný článek. Pro nás nejkrásnější a nejradostnější je samozřejmě událost s velkým U. Dante se stal poprvé tátou a jeho krásná nevěsta Maia přivedla 15.9. na svět ty nejkrásnější psí miminka. Máme 3 holčičky a 4 kluky a já se těším, až si udělám výlet na Moravu a uvidím je. Začátkem září a na jeho konci se Dante zůčastnil dvou výstav, kluci byli společně na výletě na Moravě, proháněli kocoury doma, mazlili se s koťátkem Miou, lítali po polích s kamarádem Clarkem.

Celý článek...
   

Strana 2 z 44

Navigace: Úvod