Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

Naši psi

Říká se, že vše je tak jak má být... ale já nechci příjmout skutečnost, že měl Jazzy odejít ve svých necelých 6,5 letech, doufala jsem, že tady bude s námi dlouho, šťastný, veselý a plný síly a energie. Díky rakovině to tak ale nebylo a on svůj dlouhý boj, neuvěřitelných 511 dní od diagnostikování osteosarkomu, prohrál. Plni smutku a žalu, ale náš svět osvítilo jedno úžasné psí sluníčko, které jsem si zamilovala týdny předtím, než se stalo našim... Tím sluníčkem je Dante Kostofrank, chlupatá kulička s nekutečnou povahou, miloučkým pohledem a ďáblíkem v těle... Dante je od první minuty s Remíčkem nerozlučná dvojka a tady je pár fotek z prvních dvou společných týdnů. Vítej doma zlato a buď tady s námi ve zdraví co nejdéle. 

Dante6t

 

 


V dubnu 2011 po rychlém a absolutně nečekaném odchodu Corrádka jsme se rozhodovali, jestli si pořídit dalšího berňáčka a „doplnit“ počet, nebo nechat Jazzyho jediným pánem dvora. Hlavně já jsem se bránila dalšímu pejskovi, nechtěla jsem náhradu za Corrádka, protože ta neexistuje, nechtěla jsem náplast na bolest, protože by to bylo nefér vůči tomu malému. Prvních pár týdnů jsem na všechny fotky krásných miminek koukala spíš se slzami v očích než s touhou mít je doma.. Tak jak jsem se podvědomě bránila já, tak nenápadně a postupně ale doléhal smutek na Jazzyho, šílené vrtění ocáskem ubralo na intenzitě, apetit padl na polovinu, závislost na nás se zdvojnásobila… Už mi bylo jasné, že tohle dopustit nemůžu a další psí kamarád se u nás objeví. A v pravý čas jsem se opět  zamilovala do nádherné trikolórní kuličky, ve které, i přes neskutečnou podobu s Corrkem, Corrádka hledat rozhodně nebudeme. Tou kuličkou je, teď už náš, Remíček – Johannes Reima vom Pirnikhof. I přes všechno co se událo, nebo právě proto, začínám věřit na cesty osudu. Remy se narodil v den kdy Corrko odešel, termín odběru vycházel přesně na týden, kdy jsem měla už od února vypsanou dovolenou, kde jsem si chtěla jenom užívat s hafany a nikam konkrétně nejet a pohled Remíčka je úplně stejně krásný jako byl ten Corrádkův… Několik fotek z prvního dne doma naleznete ve fotogalerii.

 

Johannes

Čtyři roky byl u nás prvním a jediným hafanem Corrádko. Jelikož nás asi postihla nevyléčitelná nemoc zvaná pejskaření, začala se nám pomalu ale jistě usazovat v našich myslích myšlenka, že jeden je málo. Stalo se tak určitě i díky tomu, že s příchodem Corrádka do naší rodiny, jsme se o toto úžasné plemeno začali zajímat více. Jsme členové klubu Švýcarských salašnických psů, pravidelně se setkáváme s dalšími šťastnými majiteli berňáků a nemálo večerů trávím i na berňáckém fóru. Úplně jsme přepadli kouzlu tohoto plemena, jeho kráse, inteligenci, milé a společenské povaze. A tak koncem listopadu 2009 přišel do naší rodiny další krasavec - Jazzy Jasper.

Dvojka

Aktualizováno ( Úterý, 23 Únor 2016 14:00 )  
Navigace: Úvod Naši psi