Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

Chov Jazzy Jasper

Vrh B z Kozlovského statku - 6,5 týdne

B kozlov 6t 205 2Když má Jazzy někde dětičky, tak majitelé chovatelských stanic vědí, že mě budou mít na krku často a to platí i u chovatelské stanice z Kozlovského statku. V den mé zatím poslední návštěvy bylo štěňátkům 6,5 týdne a krom mé návštěvy měli v ten den ještě jednu - nové majitele, teď už je jasné koho, Betynky. S výběrem to lehké neměli, mimina řádila tak jak se sluší a patří na šestitýdenní prcky a předháněla se v tom koho si tato nová úžasná rodinka vybere. Po hodině váhání, mazlení a samozřejmě plodné diskuze, to vyhrála Betynka.

Aktualizováno ( Sobota, 19 Červenec 2014 07:27 ) Celý článek...
 

Přejímka vrhu L Baronnella

L Baronnella 205 prejimkaMám obrovskou radost! Dnes proběhla v Zárybech přejímka vrhu L Baronnella, kterého hrdým otcem je náš Jazzy a dopadla nejlépe jak jen mohla. Všechny tři štěňátka jsou standardní a to znamená, že v pořadí devátý vrh za sebou máme všechny štěňátka STANDARD. Přeji i těmto krásným štěňátkům jen to nejlepší do života, hodně lásky, krásný a hlavně zdravý život v těch nejlepších rodinách. Jedna slečna ho bude mít určitě, zůstává totiž u chovatelek.

Aktualizováno ( Pátek, 21 Říjen 2016 17:18 ) Celý článek...
 

Vrh B z Kozlovského statku - 4 týdny a kousek

Kozlov 4 tydny 205V sobotu jsem byla pozvaná na další muchlování úžasných miminek do Kozlova. Maminka Darli Palmater mě přivítala hned u branky a než jsem se dostala k miminkům, musela jsem pořádně pomazlit i ji. Miminka mají už přes týden jména, ale já je neměla šanci rozeznat. Teda krom originálu Britušky, ta mě uchvátila ne jen vzhledem, ale hlavně neskutečnou povahou. Štěňátka krásně prospívají, krom mléka už baští i masíčko s rýží a budou postupně přecházet na granulky.

Aktualizováno ( Pátek, 21 Říjen 2016 17:25 ) Celý článek...
 

Květen 2014

kveten 205 2014V květnu se o nás toho událo tak moc, že to raději shrnu do jednoho příspěvku. Díky studijnímu vytížení dcery, maturitě a  přijímačkám na vysokou jsme po letech nejeli na klubovou výstavu, ale jednu výstavu jsme si předci jenom dali a to Krajskou výstavu v Mladé Boleslavi dne 8.5. Nastoupili jsme s Jazzym do třídy otevřené, spolu s kamarády Bastíkem a Fríčkem a kluci si u pana Adlta rozdělili známky V i pořadí a Jazzy odcházel s krásnám posudkem a známkou V3. Fotky z výstavy jsou klasicky v naší galerii.

Aktualizováno ( Pátek, 21 Říjen 2016 17:42 ) Celý článek...
 

Kontrola Vrhu J Baronnella a další Jazzyho potomci

vrhJ Baronnela205V neděli 23.3. se ve věku 8 týdnů konala přejímka vrhu J Baronnella. Matkou je Dellores Baronnella a otcem náš Jazzy. Tak jako všech 7 předchozích vrhů Jazzyho jako otce, dopadl i tento nejlépe jak jen mohl a to - všechny štěňátka jsou standardní. Mám z toho obrovskou radost, štěňátka jsou opravdu krásná a nám se povedlo další krásné spojení. Všechny štěňátka - 2 kluci a 3 holky, mají své páníčky, slečna "Lenka" Jackie se přesunula do Záryb, kde bude posilou smečky v CHS Baronnella. Přeji všem jen to nejlepší, krásný, dlouhý a hlavně zdravý život po boku těch nejlepších páníčků.

Aktualizováno ( Pátek, 21 Říjen 2016 17:57 ) Celý článek...
 

Vrh J Baronnella

J Barrinnela 5 tydnuCelý únor jsme měla každou neděli jasný program - kontrolu Jazzyho dětiček z vrhu J Baronnella. Poprvé jsem měla možnost vidět miminka ve věku dvou týdnů a pak už každou neděli. Rostou neuvěřitelně, každý týden mě čekalo větší a větší klubko chlupáčků, každou návštěvou mě dostávali víc a víc. Už teď, v pěti týdnech, jsou to osobnosti. Kluci Jazzy a Jasper jsou rošťáci jak se na správné kluky patří, fenečky jim v lumpárnách zdárně sekundují.

Aktualizováno ( Pátek, 21 Říjen 2016 18:14 ) Celý článek...
 

Vrh J Baronnella *26.1.2014

J Baronnella 205V neděli 26.1.2014 se našemu Jazzymu a krásné fenečce Dellores Baronnella narodilo pět krásných štěňátek. Tři fenečky, které už jsou zamluvené, a dva kluci, kteří vzhledem k vrhu J dostanou příznačné jména - Jazzy a Jasper. Věřím, že štěňátka porostou ve zdraví do krásy a budou mít ty nejlepší páníčky a krásný, dlouhý a hlavně zdravý život po jejich boku. První fotky miminek si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. No a aby to nebylo jen o štěňátkách, tak samozřejmě i v lednu jsme si užívali.

Aktualizováno ( Pátek, 21 Říjen 2016 18:26 ) Celý článek...
 

Vrh I od Zlatého Roxe

Eshly 205Kolem 6.11.2013 se měl narodit vrh I od Zlatého Roxe, kde maminkou měla být Eshly od Zlatého Roxe a tatínkem náš Jazzy. Po potvrzeném ultrazvuku jsme se všichni těšili, ale zasáhla vyšší moc a příroda rozhodla jinak. Ultrazvuk v 55 dni březosti už ani jedno štěňátko nenašel. Eshlynka je v pořádku a věřím, že zvládne i následující dny bez problémů. Eshlynko drže se.

Aktualizováno ( Pátek, 01 Listopad 2013 21:50 )
 

Návštěvy miminek

mimi 205Posledních pár týdnů si užívám návštěv Jazzyho dětiček v chovatelské stanici Lisafi, kterou máme ani ne hodinu cesty, a s příchodem mírného ochlazení jsme se konečně vybrali i do Krčmaně, kde v chovatelské stanici z Hodolan měli včera dětičky necelých 5 týdnů. Ale vezmu to po pořádku. Miminka v Lisafi jsem navštěvovala co týden, mají už přes 7 týdnů, kluci přes 8kg, holčičky jsou ve větším nebo menším závěsu. Všichni mají své páníky a ve věku 6 týdnů mají za sebou první velkou životní zkoušku - přejímku vrhu poradcem chovu Klubu švýcarských salašnických psů.

Aktualizováno ( Neděle, 11 Srpen 2013 05:53 ) Celý článek...
 

Návštěva v chovatelské stanici Lisafi

9dni 205V úterý jsem si udělala další výlet do chovatelské stanice Lisafi kouknout na malé Jazzyňátka. Rostou opravdu před očima, venku bylo krásně a tak si užívali  sluníčko a pobyt na trávě. Kluci Aziz i Antonio už své pániky mají, Amálka zůstává v domácí chovatelské stanici a roztomilky Anabeth a Avalanche jsou zatím volné a na své vysněné páníčky ještě čekají. Času je ale dost, štěňátkům je pouze 28 dní, mají se čile k světu a jsou opravdu nádherné.

Aktualizováno ( Středa, 17 Červenec 2013 20:11 ) Celý článek...
 
Strana 1 z 4
Navigace: Úvod Chov Jazzy Jasper - in memoriam