Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

Chov Jazzy Jasper

Štěňátka z Hodolan jsou na světě

spolu2058.7.2013 se v chovatelské stanici z Hodolan narodil vrh O, hrdou maminkou je Lady z Hodolan a tátou je náš Jazzy. Lady zvládla porod na jedničku a tak máme 4 fenečky a 2 pejsky. Všichni jsou v pořádku, mají se čile k světu a maminka se o ně vzorně stará. Štěňátka jsou jak malovaná a jsou skoro k nerozeznání. Porodní váhy se pohybovali od 465g po 570g a najdete je i s denními přírůstky na webu chovatelské stanice. 

Aktualizováno ( Středa, 10 Červenec 2013 16:53 ) Celý článek...
 

Vrh A Lisafi - 18 dní

18 dnu 205Dnes jsem byla poprvé na návštěvě v chovatelské stanici Lisafi, "zkontrolovat" miminka našeho Jazzyho a Finlandie Codeli Girls a byla jsem unešena. Fini je neskutečná, veselá a oddaná matka, s klidem a radostí mě pustila k miminkům do porodní bedny a nechala se mazlit společně s nimi. Štěňátkům bylo dnes 18 dní, váhou se už pohybují kolem dvou kil, koukájí a trajdají vesele po bedně. Jsou neskutečně mazlivé a kontaktní a je na nich vidět opravdu velká láska a péče všech členů domácnosti.

Aktualizováno ( Neděle, 07 Červenec 2013 18:33 ) Celý článek...
 

Vrh A Lisafi

Lisafi 205Už je to tady, v chovatelské stanici Lisafi se 19. a 20.6.2013 narodili našemu Jazzymu a Finlandii Codeli Girls štěňátka. Finlandia si vybrala na porod nejtepleší dny, které byli a první kluk přišel na svět večer 19.6., díky šílenému vedru a náročnosti se přesunul porod na veterinu, kde Fini podstoupila císařský řez. Z celkového počtu 9 štěňátek žijí 3 holčičky - Avalanche, Anabeth a Amálka a 2 kluci - Aziz a Antonio. Fini i štěňátka jsou v pořádku a dělají velkou radost své skvělé chovatelce.

Aktualizováno ( Úterý, 25 Červen 2013 10:40 ) Celý článek...
 

Vrh O z Hodolan

Lady 205Dnes jsem obdržela úžasnou zprávu z chovatelské stanice z Hodolan a to, že našemu Jazzymu a jejich Lady z Hodolan se narodí kolem 11.7. potomci. A co tomu vlastně předcházelo? No samozřejmě krytí, ale jaké? Úplně ukázkové samozřejmě. Majitelka Lady se trošku obávala, že Ladynka jako prvnička nebude vědět co a jak, pojistili to samozřejmě progesteronem a v ten správný den vyrazili k nám. Strachovat se ale nebyl důvod, budoucí rodiče si padli do oka hned a než jsme se stihli rozkoukat, bylo nakryto, bez asistence, bez pomoci, bez nucení, tak jak to má být. Překrytí proběhlo v tom samém duchu, jen páreček si našel větší soukromí za boudou. A zase nakryto, svázáno, hotovo a odjezd.

Aktualizováno ( Úterý, 04 Červen 2013 17:28 ) Celý článek...
 

Štěňátka jsou na cestě

Finlandia 205Dnes nám volala majitelka Finlandie Codeli Girls, která se stane kolem 20.6.2013 díky Jazzymu poprvé maminkou. Březost byla dnes potvrzena sonem na veterině a my budeme mamince i miminkům držet palce, aby proběhlo vše tak jak má. Jazzy padl Finí do oka hned v první minutě a i když si návštěvu zopakovali vícekrát, krytí i překrytí dopadlo na jedničku a, k naší velké radosti, nezůstalo bez následků. Finlandia je velmi hezká dvouletá fenečka, s pravou berňáckou povahou a super páníkmi.

Aktualizováno ( Středa, 15 Květen 2013 16:01 ) Celý článek...
 

Vrh C z Městečka - po přejímce vrhu

Z mestecka 8tydnu 205

Minulý týden měli miminka ze spojení Chilli Bakaon a Jazzy Jasper svojí první velkou zkoušku v životě a to přejímku vrhu. K mé velké radosti dopadlo všech 13 štěňat výborně a na kartě z přejímky je u každého štěňátka záznam STANDARDNÍ. To znamená, že všechny dosavadní Jazzyho dětičky přešli přejímkou se stejným výsledkem jako standardní a v případě že se jim bude i nadále dařit a jejich majitelé budou mít zájem, můžou někteří zasáhnout i do chovu. Já věřím, že i nadále budou růst do krásy a zdraví a že budou dělat stejně velkou radost i svým majitelům. Den po přejímce jsem se s miminkami byla ještě naposledy rozloučit, pošeptat jim do ouška ať trošku ty své nové páníky pozlobí, ale ne moc a hlavně ať se mají dobře...

Aktualizováno ( Neděle, 18 Listopad 2012 21:19 ) Celý článek...
 

Vrh C z Městečka - 5 týdnů

Z Mestecka 5tydnu 205Dnes jsem se vydala na "kontrolu" Jazzyho pátého vrhu do chovatelské stanice z Městečka. Všech 13 štěňátek roste samozřejmě do krásy, mají kolem 5kg, krásné kostry, úžasné mazlivé povahy a hodně energie. Všichni kluci jsou mohutní pejskové se silnou kostrou, velkými pacinami a velkými hlavami. Fenečky jsou krásné slečny, tak jak standard píše, jemnější ale i přes to s krásnými mohutnými kostrami. Většina už má skoro dopigmentované čumáčky a občas vyskočí i nějaká ta piha krásy. Tak jako dosud v každém vrhu bych si štěňátko po Jazzym dokázala vybrat, tak tady by to byl oříšek, pejsky bych brala snad všechny a rozhodnout se pro jediného bych asi nedokázala.

Aktualizováno ( Neděle, 21 Říjen 2012 19:32 ) Celý článek...
 

Vrha A z Kozlovského statku - 8 týdnů

Kozlov 8tydnu 205V neděli jsme navštívili naposled kompletní sestavu štěňátek z vrhu A z Kozlovského statku, jejichž tatínkem je náš Jazzy. V sobotu měli kontrolu vrhu z Klubu švýcarských salašnických psů, a tak jak všech předchozích 19 Jazzyho potomků, tak i všech těchto pět z Kozlova obstálo úžasně s výsledkem STANDARNÍ. Máme velkou radost, štěňátka jsou opravdu krásné s úžasnými povahami. Strávili jsme tam dvě hodiny a moc těžko se nám od nich odcházelo. Štěňátka se od dalšího víkendu pomalu rozjedou do nových domovů, teda až na jednu krasavici. Amina okouzlila natolik, že svou rodnou chovatelskou stanici neopustí a zůstane doma s mámou Darli.

Aktualizováno ( Úterý, 16 Říjen 2012 17:57 ) Celý článek...
 

Rekordmanům z Městečka je už 19 dní

C z Mestecka 19dni 205Dnes jsem byla zkontrolovat miminka v chovatelské stanici z Městečka. Je jim 19 dnů, krásně se už batolí, koukají, řádí a mají obrovskou chuť k jídlu. Všech 13 prcků váží kolem 2 kg a začínají jim růst vrchní zoubky. Maminka Chilli je neuvěřitelná a krásně se o všechny s láskou stará a i když má mléka pořád dost, nastupuje už i dokrmování a chovatelé jsou v jednom kole.  A málem bych zapomněla, štěňátka už mají i své jména a tady jsou: fenečky – Callie, Cassie, Cathy, Clea, Cindy, Connie, Cora a pejsi Casper, Cedrik, Cid, Clark, Cody a Corrado. Fotky

Aktualizováno ( Středa, 03 Říjen 2012 20:32 ) Celý článek...
 

Vrh A z Kozlovského statku má 6 týdnů

KS 6tydnu 205Nedělní odpoledne jsme strávili v Kozlově, v chovatelské stanici z Kozlovského statku, kde je pět nádherných štěňátek našeho Jazzyho a Darli Palmater. Máme tři fenečky a dva pejsky, je jim přesně 6 týdnů a čekají na své páníky. Štěňátka mají silné kostry, huňatý kožíšek, hravou a mazlivou povahu a velkou chuť k jídlu.  Zájemnci o krásné a pohodové kamarády kontaktujte majitele : telefon: 737 902 628, Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  . Fotky z dnešní návštěvy najdete v naší fotogalerii. Pro rychlejší přehled se vám představuje Asta, Amina, Amanda, Alex a Alf.

Aktualizováno ( Pondělí, 01 Říjen 2012 05:42 ) Celý článek...
 
Strana 2 z 4
Navigace: Úvod Chov Jazzy Jasper - in memoriam