Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

Chov Jazzy Jasper

Rekordní vrh 15 štěňátek v chovatelské stanici z Městečka

z mestecka 205Málokdy se stává, že se narodí takhle velký počet štěňátek a nám, tedy mamince Chilli Bakaon a našemu Jazzymu se to povedlo. Z dosavadních 1977 vrhů zapsaných v plemenné knize klubu (od roku 1979), je tohle, co do počtu narozených štěňat čtvrtý nejpočetnější vrh, absolutní rekord je 18 štěňat v roku 2003, pak 17 v roce 2005, 16 v 2006 a pak dva vrhy 15 štěňátek v letech 2005 a 2010. A teď my. Štěňátka se narodila 13.9. – dva kluci a ten zbytek 14.9., další dvě holčičky se rodili přirozeně, ale pak porodní cesty ucpal jeden cvalík a muselo se na veterinu. Celý den jsem byla jak na jehlách, když se mi chovatel dlouho neozýval, už jsem se o Chilli opravdu bála.
Aktualizováno ( Neděle, 23 Září 2012 19:09 ) Celý článek...
 

Výlet za štěňátky do Kozlova

KS 3tydnyDnes jsem si udělala výlet do Kozlova, za Jazzyho a Darlinky štěňátky, kterým jsou dnes přesně tři týdny. Krom milého přijetí od majitelů Darlinky se mi dostalo i hezkého uvítání od Darli a miminek. Rostou před očima, svojí porodní váhu znásobili už víc jak třikrát, vesele koukají na svět a čile pobíhají po boudě i zahradě. Všechny štěňátka se narodili bez kýly, ani jedno nemá zálomek a jsou krásně vybarvena. Zoubky teprve začínají růst, ale už trochu trápí maminu při kojení, proto si včera poprvé vyzkoušeli jak se dá krásně zapatlat od kaše a prý se jim to povedlo náramně. Fotky z návštěvy najdete jako obvykle v naší galerii. V případě předběžného zájmu o tyto úžasné kuličky neváhejte Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript chovatelské stanice z Kozlovského statku, návštěvy jsou vítány.

Aktualizováno ( Neděle, 09 Září 2012 18:24 ) Celý článek...
 

První fotky štěňátek z Kozlovského statku

Alf 205Dnes je štěňátkám Darli a Jazzyho přesně týden a majitel Darlinky nám krom informace, že všechny se mají čile k světu, že za týden znásobili svojí váhu o víc než jednou, že je Darlinka skvělá máma a pořádná mlékárna a že jsme samozřejmě vítání za 14 dní u nich, tak nám hlavně poslal fotky všech pěti krásných miminek a tady jsou - Asta, Amina, Amanda,  Alf a Alex. Panu chovateli  moc děkujeme a těšíme se na shledanou za dva týdny.

Aktualizováno ( Sobota, 25 Srpen 2012 14:36 )
 

Vrh C v chovatelské stanici z Městečka

Chilli BakaonV chovatelské stanici z Městečka by se kolem 13.9.2012 měl narodit vrh C. Maminkou bude Chilli Bakaon, fenka se zajímavým rodokmenem a stejně mazlivou povahou jakou má budoucí otec štěňátek - náš Jazzy. Krytí proběhlo 12.7.2012, jak jinak - opět bez překrytí, rychle a ukázkově, Jazzy to asi jinak neumí :-)  Věříme, že Chilli zvládne březost i porod na jedničku a na svět přivede další krásné, povedené a hlavně zdravé Jazzyňátka a já budu moct jezdit mazlit dětičky i říjnu a listopadu.  Jazzy je zlatíčko a stará se mi pravidelně o rozptýlení v podobě štěňátek, asi to pojal jako prevenci, aby nás nenapadlo pořídit si nějaké domů. Takže držme společně palce hlavně Chilli, ať všechno dopadne na jedničku.

Aktualizováno ( Pátek, 24 Srpen 2012 18:25 )
 

Mimina jsou na světě

Darli mimi_205A je to tady. 18.8.2012 se narodilo Jazzymu a Darli Palmater 6 krásných miminek. 4 fenečky a 2 pejsci, bohužel nad ránem Darlinka jednu z feneček nešťastně zalehla a tak jsou fenečky 3 a 2 pejsci. Darli rodila spontánně a bez komplikací, váhy se pohybovali od 420 do 500g, poslední opozdilec, narozen po půlnoci a s větším odstupem měl něco přes 300g. Dle slov majitele Darli se všem daří dobře, Darli je starostlivá, ostražitá maminka, štěňátka jsou barevně jak malovaná a vypadají v pořádku. Hned jak budeme mít fotky, tak je najdete v naší galerii. Miminečka naše, v pořadí již čtvrté, přejeme Vám krásný, dlouhý, zdravý život po boku těch nejlepších páníků a moc se těšíme na první návštěvu. 

Aktualizováno ( Neděle, 19 Srpen 2012 07:28 )
 

Jazzyho srpnová štěňátka

Darli kryti_20518.8.2012 by se díky Jazzymu měla stát maminkou Darli Palmater, fenečka s perfektní povahou a bonitačním kódem 555 AJZ 55 A0. Krytí proběhlo zase opět velice rychle a spontánně, hafani si evidentně padli do oka už v první minutě a v tomhle duchu proběhlo i překrytí o dva dny později. Netrpělivě jsme čekali na zprávu ze sona od majitele Darlinky a dostali jsme ji. A já mám zase důvod těšit se na muchlovačku "vlastních" miminek. Pro mě to ale navíc budou miminka na které jsem ještě víc zvědavá, protože jejich babičkou je Catharina vom Pirnikof - sestra našeho milovaného Corrádka. Musím neskromně říct, že zatím se mi všechny tři Jazzynkovi vrhy moc líbili, všechny štěňátka byli u přejímek standardní a svým majitelům dělají velkou radost.

Aktualizováno ( Pondělí, 06 Srpen 2012 14:15 ) Celý článek...
 

"Kontrola" vrhu A od Loděnických mlýnů

205 LM_junV sobotu jsme se byli podívat na třetí Jazzyho dětičky a to v chovatelské stanici od Loděnických mlýnů. Štěňátka se narodili 15.5.2012 a maminkou je skvělá a krásná Daen z Peruckých lesů. Mimina jsme vymákli po svačince, takže byli krásně zapatlaná od kaše a granulek a ještě chvilku řádila, ale pak je zdolala únava a začínajíci vedro postupně jedno po druhém ulehali do stínu na terase... nejlepší místo je podle nich ale pod grilem a kolem něj, a o tuto lukrativní část terasy se strhl menší boj. Mrňata se pak domluvili a zalehli definitivně.

Celý článek...
 

Vrh A Od Loděnických mlýnů


A od_LMDne 15.5.2012 se v chovatelské stanici Od Loděnických mlýnů narodilo našemu Jazzymu a Daenn z Peruckých lesů pět krásných štěňátek - 3 kluci a 2 holčičky. Maminka zvládla jako prvnička porod na jedničku a svoje dětičky přivedla na svět spontánně, ve dvouhodinových intervalech. Porodní váhy štěňátek se pohybovali od 390g do 510g. Před půlnocí se narodil ještě poslední kluk opozdilec a tak je konečný počet 6, 4 kluci a 2 holky. Všem miminkům přejeme krásný, zdravý a spokojený život po boku těch nejlepších páníků.

Aktualizováno ( Středa, 16 Květen 2012 16:19 ) Celý článek...
 

Beata z Krakovanského dolejšku

Beatka 205Dnes jsme dostali nádherné fotky dcerunky našeho Jazzynka - Beatky a máme svolení se nimi veřejně pochlubit. Děkujeme majitelům Beátky za fotky i za prostředí, kde bude tato nádherná fenečka vyrůstat.  Beatka je z prvního vrhu Jazzyho dětiček, který se narodil 7.2.2012 v chovatelské stanici z Krakovanského dolejšku. Maminkou je Anjine z Krakovanského dolejšku. Myslím, že oba rodiče můžou být právem hrdí na své krásné děti. Více fotek Beatky z nového domova najdete v naší fotogalerii. Ještě jednou majitelům děkujeme a věřím, že se nám někdy povede potkat se.

 

Další Jazzyňátka na cestě

Kryti Daenn_205Dnes nám volali majitelé fenečky Daenn z Peruckých lesů a oznámili nám velkou novinu. V jejich chovatelské stanici z Loděnických mlýnů bude v polovině května veselo. Daenn a Jazzymu se narodí kolem 15.5. jejich první potomci. Krytí proběhlo 12.3. a, jak to u nás pomalu začíná být zvykem, tak k překrytí nedošlo a Daenn měla obden už jasno, že to nebude potřeba. Daenn je skvělá a krásná fenečka, s krásnou kostrou a milou povahou. Daenn držíme palce aby zvládla březost i porod na jedničku a my se už tešíme na další muchlovací návštěvy. Deannko drž se.

no prave, hihi, pobavilo ma to
Aktualizováno ( Pátek, 13 Duben 2012 18:27 )
 
Strana 3 z 4
Navigace: Úvod Chov Jazzy Jasper - in memoriam