Bernský salašnický pes | Bernese Mountain Dog | Berner Sennenhund

Chov Jazzy Jasper

První návštěva v Krakovanech

Butch 205Dnes jsem poprvé navštívila chovatelskou stanici Z Krakovanského dolejšku, kde se 7.2.2012 narodili první psí miminka našeho Jazzyho. Maminka Anjine z Krakovanského dolejšku je opravdu vzornou a trpělivou mámou a o svoje dětičky se stará příkladně. Miminka rostou do krásy, mají tři týdny, nabírají ukázkově na váze, vesele koukají kolem a už si i krásně, i když ještě trošku váhavě, vykračují po bedně. Všichni už mají svá jména a kluci se pyšní jmény Butch, Bilbo a Baal a holčičky Beata a Beruška. Na své páníky čekají kluci a jedna holčička.

Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:11 ) Celý článek...
 

Jazzy je opět tátou


LZ 205Dnes se v chovatelské stanici Z Labského zátiší narodili v pořadí již druzí Jazzyho potomci. Narodilo se 10 štěňátek, 5 feneček a 5 pejsků, jeden pejsek ale bohužel porod nezvládl a tak je konečný stav 5 krásných holčiček a 4 ne méně úžasní pejsci. Jedná se o vrh Ch, maminkou je krásná Dita Baronnella a o svojí drobotinu se příkladně stará. Porod zvládla s chovatelkami na jedničku a my se už těšíme na pozdější návštěvu. První fotky miminek jsou zde a moc za ně chovatelkám děkujeme. Mimišákům přejeme krásný, dlouhý a zdravý život u těch nejlepších páníčků.

Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:10 ) Celý článek...
 

Jazzyho první štěňátka


KD B_205V chovatelské stanici Z Krakovanského dolejšku se dne 7.2.2012 narodil vrh B, kde tatínkem štěňátek je náš Jazzy a maminkou milá a úžasná fenečka Anjine z Krakovanského dolejšku. Anjinka jako prvnička byla při porodu moc šikovná, postarala se sama o svou drobotinu a na svět přivedla 2 fenečky a 4 pejsky. Jedna z feneček zůstane určitě doma, zbytku miminek přejeme taky jen ty nej páníky.

Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:10 ) Celý článek...
 

Jazzy bude táta

Dita a_JJ_205A je to tady! V chovatelské stanici Z Labského zátiší  očekávají vrh Ch. Šťastným tatínkem bude náš Jazzynko a maminkou se stane krásná a povahově úžasná fenka Dita Baronnella. Krytí proběhlo ukázkově a mladí se rozhodli, že nás u toho vůbec nepotřebují a svou intimní chvilku si náležitě vychutnali. Ditunka přesně věděla kdy je ten správný den a překrytí obden se už nekonalo. Miminka by se měli narodit kolem 22.2.2012, tak věříme, že všechno dopadne na jedničku. A dostali jsme zprávu i od majitelů Anjine z Krakovanského dolejšku, že i tam miminka budou a to už kolem 7.2.2012. I tady proběhlo krytí jednou bez dalšího překrytí. Držíme oběma nastávajícím maminám palce a těšíme se na Jazzyho první potomky.

Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:09 ) Celý článek...
 

Jazzy - chovný pes

bonitace_JJ_205Na dnešní den jsme byli s Jazzym pozváni Klubem švýcarských salašnických psů na bonitaci do Mladé Boleslavi. Jazzy byl zařazen do třetí skupiny od 13:30, jako osmý pes v pořadí. Jelikož už jsme jednu bonitaci absolvovali před 4 roky s Corrkem, věděli jsme co nás čeká a byli jsme spíše zvědaví, jak bude Jazzy posouzen "odborným okem". Po povinném měření a předvedení se v kruhu jsme se ještě nafotili na bonitační kartu a nechali Jazzymu odebrat DNA. Potom jsme ještě chvíli s napětím čekali na bonitační kartu. A dočkali jsme se.

Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:09 ) Celý článek...
 

Bonitace Jazzy Jasper

bonitace_JJ_205Na dnešní den jsme byli s Jazzym pozváni Klubem švýcarských salašnických psů na bonitaci do Mladé Boleslavi. Jazzy byl zařazen do třetí skupiny od 13:30, jako osmý pes v pořadí. Jelikož už jsme jednu bonitaci absolvovali před 4 roky s Corrkem, věděli jsme co nás čeká a byli jsme spíše zvědaví, jak bude Jazzy posouzen "odborným okem". Po povinném měření a předvedení se v kruhu jsme se ještě nafotili na bonitační kartu a nechali Jazzymu odebrat DNA. Potom jsme ještě chvíli s napětím čekali na bonitační kartu. A dočkali jsme se. Jazzy je CHOVNÝ s krásným bonitačním kódem 435 AI5p5 A0Komu se nechce hledat co tento kód znamená, rozepisuji : 4 korektní a mohutný, harmonická tělesná stavba, výška 66cm, 3 středně hnědé oko, 5 nůžkový skus, A tělesná stavba ve všech proporcích odpovídající standardu, I nízko nasazené ucho, 5 typické rozložení bílých znaků, p bílá prokvetlá ojedinělými malými pigmentovanými skvrnami (to je ta Jazzyho piha krásy na čumáčku), 5 vyrovnaná a sebejistá povaha, A 0/0 DKK, 0 0/0 DKL. Máme obrovskou radost a gratulujeme Jazzymu ke složení "zkoušky dospělosti". Na pár fotek se můžete kouknout zde, k zhlédnutí jsou i 1. strana2. strana bonitační karty. Strávili jsme krásné odpoledne s nádhernými psi a několika kamarády, se kterými jsme se tam potkali.
Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:03 )
 

Jazzy Jasper - výsledky RTG

RTG_JJDnes jsme jeli s Jazzym za panem doktorem MVDr. Deckrem, schváleným vyhodnocovatelem röntgenů pro Klub švýcarských salašnických psů. Potom, co se snímky sušili, nám pan doktor vysvětlil, co a jak se hodnotí a nám padl ze srdce velký kámen. Výsledek byl totiž nejlepší ze všech možných: HD A/A ED 0/0. Máme obrovskou radost a pro Jazzyho to znamená první úspěšný krok k splnění podmínek pro uchovnění. Výsledky si můžete ověřit zde. A aby nám cestou a v čekárně nebylo smutno, absolvoval s námi toto vyšetření i Andy Nebeská hvězda s paničkou Zuzkou a se stejným výsledkem jako Jazzy. Srdečně gratulujeme i jim.
Aktualizováno ( Neděle, 08 Duben 2012 18:09 )
 
Strana 4 z 4
Navigace: Úvod Chov Jazzy Jasper - in memoriam